قوانین و مقررات


لطفا موارد زیر را به عنوان کاربر سایت ایران استوک کالا با دقت مطالعه کنید

ثبت نام شما کاربران عزیز در وب سایت ایران استوک کالا به معنای پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین آگاهی کامل از نحوه استفاده از خدمات ما است.
همچنین طبق ماده 2 قوانین تجارت الکترونیک “عقد از راه دور” ایجاب و قبول راجع به کالاها و خدمات بین تامین کننده و مصرف کننده با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور است.

قوانین عمومی

کلیه اصول و خط مشی ایران استوک کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا مشتریان نیز موظف به رعایت قوانین مرنبط با کاربر هستند. در صورتی که در قوانین مطرح شده، سرویس ها و خدمات و همچنین روال کاری ایران استوک کالا تغییراتی حاصل شود، در همین صفحه به روز رسانی انجام خواهد گرفت و شما کاربران محترم توافق می کنید که استفاده شما از سیات به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف کاربر یا مشتری

کاربر یا مشتری، شخص حقیقی یا حقوقی است که در فرم ثبت نام اطلاعات کاربری خود را وارد کرده است و به ثبت شفارش از ایران استوک کالا اقدام می نماید. همچنین طبق قوانین تجارت الکترونیک، مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه ای، اقدام به خرید کالا یا خدمات می کند.

تعریف فروشنده و شرایط کالای فروشندگان

محصولات موجود در وب سایت ایران استوک کالا، یا توسط ما از شرکت ها و وارد کنندگان معتبر رسمی خریداری و عرضه می شود و یا توسط برخی فروشندگان که با ایران استوک کالا همکاری می کنند و محصولات خود را به واسطه این فروشگاه اینترنتی به فروش می رسانند. همچنین اعتبار فروشندگان توسط ایران استوک کالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می گردد.

شرایط اجناس فروشندگانی که با ایران استوک کالا همکاری می کنند :

  • مواردی از قبیل کیفیت – قیمت – شرایط و محتوا و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
  • خریداران حداکثر تا 3 روز بعد از ثبت سفارش و تایید شدن آن فرصت دارند تا برای درخواست ارسال فاکتور اقدام کنند.
  • سفارشاتی که تا 15 ساعت هر روز کاری از طریق فروشندگان وابسطه به ایران استوک کالا صورت پذیرد، حداقل یک روز کاری بعد در تهران و شهرستان ارسال خواهند شد. منظور از یک روز کاری زمان آماده سازی محصول و ارسال آن به انبار ایران استوک کالا توسط فروشنده است که امکان دارد بسته به نوع کالا این زمان تغییر کند.
  • در بعضی از شرایط از قبیل فروش شگفت انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات به دلایل اتمام موجودی کالا در لحظه وجود دارد و ایران استوک کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش گیری جدید اقدام و فروش را متوقف کند.
  • نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان، مطابق روال برگشت کالای ایران استوک کالا است با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هر گونه عدم تطابق را بر عهده می گیرد.
  • به اقلامی که توسط فروشندگان عرضه می شود، تخفیف از جانب ایران استوک کالا تعلق نمی گیرد.

فرآیند سفارش

روز کاری به معنای شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به جز تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارشات ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز بعد از تعطیلات رسیدگی می شوند .
ایران استوک کالا همواره در ارسال و تحویل همه سفارش های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را صرف می کند. با و جود این در صورتی که موجودی محصولی حتی پس از ثبت سفارش به اتمام برسد، حق کنسل کردن آن توسط ایران استوک کالا محفوظ است.در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی اعم از اتمام موجودی یا انصراف مشتری، طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتریان عزیز واریز خواهد شد، ایران استوک کالا مجاز است که بدون اطلاع قبلی، سفارش گیری جدید را متوقف و فروش خود را به اتمام برساند. ولی کلیه سفارش های ثبت شده تا قبل از اتمام سفارش گیری جدید پردازش و ارسال می گردد. همچنین حق قطع فروش همه یا بخشی از محصولات به هر دلیلی اعم از اتمام موجودی یا مشکلات دیگر برای ایران استوک کالا محفوظ است.
در صورت بروز هر گونه خطا از طرف پرسنل ایران استوک کالا مانند درج قیمت نادرست و …، حق کنسل کردن و خرید انجام شده توسط ایران استوک کالا محفوظ است و ایران استوک کالا در اسرع وقت وجه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز می کند. کاربران باید هتگام سفارش کالای خود، فرم ثبت نام را با اطلاعات صحیح وارد کنند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات نادرست، سفارش کاربر غیر قابل پیگیری است و از تحویل دادن مجدد آن معذوریم.
با توجه به ثبت سفارشات به صورت سیستمی، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور جدید و یا تغییر مشخصات فاکتور ( تغییر نام فاکتور از حقیقی به حقوقی و یا امکان تغییر یا عدم درج قیمت در فاکتور ) وجود ندارد. بنابراین به منظور صدور فاکتور حقوقی لازم است در فرم ثبت نام با وارد کردن مشخصات سازمان مورد نظر، برای خرید سازمانی درخواست فاکتور رسمی نمایید.
تحویل سفارش در مکان های عمومی مانند خیابان، رستوران، هتل، کافه، پارک و … امکان پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل و دریافت دقیق و قابل استناد باشند. کلیه سفارشات توسط واحد ارسال، درب اصلی ساختمان تحول داده می شود.سرانجام سفارش زمانی به پایان می رسد که مشتری سبد کالای خود را دریافت کرده باشد.

سیاست قیمت گذاری

از اصول قیمت گذاری در فروشگاه اینترنتی ایران استوک کالا، حفظ رضایتمندی شما مشتریان گرامی است که سرمایه های بزرگ این فروشگاه اینترنتی محسوب می شوید. ما همواره در برابر قیمت های عجیب و اغلب غیر منصفانه بازار، در کنار شما ایستاده ایم و تمام تلاش مجموعه بر این است تا کالاهای با کیفیت را با گارانتی معتبر و به پایین ترین قیمت در دسترس شما خوبان قرار دهیم. 
با نهایت احترامی که برای شما عزیزان قائل هستیم،با توجه به وجود تنوع بالای محصولات، ایران استوک کالا نمی تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. گاهی به دلیل نوساناهای موجود در بازارو یا اشتباه در قیمت گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، ایران استوک کالا موظف است در اسرع وقت نسبت به اطلاع دادن این موضوع به مشتری ، اقدام نماید.

خسارت در حمل و نقل

ایران استوک کالا همواره در تلاش است تا تمامی سفارشات در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان در سراسر کشور برسد,اما در صورت بروز خسارت در اثر حمل و نقل به شرح زیر اقدام می گردد
آسیب دیدگی باید در مدت زمان 24 ساعت کاری به ایران استوک کالا گزارش شود، در صورتی که آسیب دیدگی در هنگام تحویل از مامور ارسال بسته قابل رویت باشد، مشتری این اختیار را دارد که از تحویل بسته خودداری نماید تا کالا برای بررسی به ایران استوک کالا مرجوع شود.
هرگونه آسیب در حمل و نقل به عهده ی موسسه حمل و نقل کننده است و ایران استوک کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل و نقل کننده خسارت را جبران می نماید.
کالای آسیب دیده باید به همان وضعیتی که مشتری تحویل گرفته است به همراه همه ی متعلقات و لوازم جانبی و به همراه صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده به ایران استوک کالا ارسال شود.
مسئولین فنی ایران استوک کالا ظرف مدت 72 ساعت کاری از دریافت کالا به بررسی ایراد پرداخته و در صورت تایید کارشناس، کالا برای مشتری تعویض می گردد. اما در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری فرستاده می شود.

ارتباط با ایران استوک کالا

زمانی که شما از خدمات ایران استوک کالا استفاده می کنید، سفارش خود را ثبت یا به ایران استوک کالا ایمیل می زنید، ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود. در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین باشد، شما موافقت خواهید کرد که ایران استوک کالا به صورت الکترونیکی ( ایمیل، پیامک و … ) به درخواست شما پاسخ دهد.
لازم به ذکر است که آدرس های ایمیل، شماره های تماس و آدرسی که در ناحیه کاربری خود ثبت می کنید، تنها آدرس و تلفنی است که از جانب ایران استوک کالا رسمی تلقی شده و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ ها و ارسال ها از طریق آن ها صورت می گیرد.
توجه داشته باشید که تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما سایت www.iranstockkala.com است و ما با هیچ روش دیگری جز ارسال پیامک و ایمیل های تایید شده در سایت رسمی ایران استوک کالا با شما تماس نمی گیریم. وب سایت ایران استوک کالا هیچ گونه سایت با آدرس هایی به غیر از www.iranstockkala.com و www.iranstockkala.ir ندارد و همچنین هیچ گونه کانال ارتباطی در رسانه های گفتگوی اینترنتی به جز کانال تلگرام iranstockkala@ و صفحه اینستاگرام iranstockkala وجود ندارد.